Lubańskie  Biegowisko 2022

24 Września 2022r. godz. 10.00, Lubań

 

O imprezie

Lubańskie Biegowisko 2022

Do rozpoczęcia pozostało:

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Uczestnictwo

Zarejestruj się!

Rejestracja on-line do 22.09.2022 r. na stronie internetowej ultimasport.pl lub osobiście w dniu zawodów tj. 24.09.2022 r. w godz. od 8.30 do 11.30

Rejestracja on-line:

Video

Wspomnienia z poprzedniego Biegowiska

„Lubańskie Biegowisko” to impreza rekreacyjno-sportowa, która już na stałe wpisała się w pejzaż imprez naszego miasta. W 2021 roku była to już piąta edycja, która z roku na rok ewaluuje, rozszerzając grono swoich adresatów. Jej celem jest popularyzacja masowych biegów jako zdrowego stylu życia bez używek i dopingu, popularyzacja marszów Nordic Walking a przede wszystkim upowszechnianie wypoczynku na świeżym powietrzu.

W 2021 r. w ramach Biegowiska odbył się bieg na 10 km oraz marsz Nordic Walking na 5 km. Jednym z elementów imprezy był bieg dzieci i młodzieży w tym bieg osób z niepełnosprawnością intelektualną. Biegi odbywały się w określonych regulaminem kategoriach wiekowych. Ze względu na duże zainteresowanie postanowiliśmy rozszerzyć jej zakres w kolejnych latach o organizację półmaratonu, co znacznie uatrakcyjni nasze Biegowisko. Niezwykle trafionym pomysłem okazało się rozszerzenie tej imprezy o udział w biegach osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Jest to impreza, która cieszy się dużym zainteresowaniem sportowców, a teren na którym jest organizowana wzbogaca jej walory estetyczne tworząc niezapomniany klimat. Impreza bowiem odbywa się w parku na Kamiennej Górze, który to jest płucami naszego miasta. Trasa biegu prowadzi przez Przylasek, drogę przecinającą Wielki Lubański Las, co pozwala na ukazanie atrakcyjności tych terenów mieszkańcom i przyjezdnym uczestnikom. Zeszłoroczna edycja miała swój początek i koniec w kraterze wygasłego wulkanu. Stworzyło to niezapomniane wrażenia estetyczne, zbudowało niepowtarzalny klimat, wspaniałe tło do zdjęć i filmów pokazujących przebieg zawodów.

DOKUMENTY

Informacje dla biegaczy

Rejestracja

Rejestracja on-line do 22.09.2022 r. na stronie internetowej ultimasport.pl

lub osobiście w dniu zawodów tj. 24.09.2022 r. w godz. od 8.30 do 11.30

Zarejestruj się

Plan imprezy

Godz. 10.00 – bieg dzieci i młodzieży oraz osób z niepełnosprawnością intelektualną

Godz. 12.15 – lubański półmaraton (bieg open na 21,097 km)

Godz. 12.30 – lubańska dziesiątka (bieg open na 10 km)

Godz. 12.45 – lubański „spacer” (Nordic Walking na 5 km)

Plakat

Regulamin

Aktualny regulamin impezy:

REGULAMIN Lubańskie Biegowisko 2022

Mapa biegu